Az otthon is jól használható Wiwe készülék, illetve a mérések eredményét kielemző alkalmazás eddig kizárólag a pitvarfibrillációt jelenítette meg név szerint a kiértékelésben. Ezen kívül azonban számos egyéb ritmuszavar is előfordulhat, melyek némelyike jelentős szívritmus-ingadozással járhat, továbbá van olyan is, amelyekre a szívfrekvencia megnövekedése vagy lecsökkenése jellemző.
Bár a pitvarfibrilláció felismerése kiemelt diagnosztikai értéket képvisel, a Wiwe fejlesztői szerint az egyéb aritmiák jelentősége sem elhanyagolható – kialakulásuk mögött ugyanis számos ok húzódhat meg, a különféle ingerekre való természetes reakciótól a szívbetegségekig –, ennek szellemében nemrég új elemekkel egészítették ki a hagyományos, 12 elvezetéses EKG első végtagi csatornájával egyenértékű jelet mérő készüléket, és a kiértékelést végző appot.
Az új funkciók a már meglévő készülékekkel is elérhetők, csak frissíteni kell a hozzájuk tartozó, telefonra telepített alkalmazást.
Az eredményközlés változásai leginkább a Wiwe applikáció AR feliratú jelzőjét érintik, amely korábban csak jelentős szívritmus-ingadozás érzékelésekor jelzett eltérést.
Most már az alacsony, illetve magas pulzusszámhoz kapcsolódó (de jelentős ritmusingadozással nem feltétlenül járó) bradycardia, illetve tachycardia nevezetű aritmiákat is jelezni fogja az AR-jelző (sárga színnel), továbbá a felismert változat név szerint is látszik a Poincaré-ábra mellett. Az említetteken túlmenően a jelentős szívritmus-ingadozásokat produkáló – valamint gyakran kellemetlen tünetekkel járó – extraszisztolékat (soron kívüli szívütéseket) is nevesíti a Wiwe app, amennyiben jelentős számú ilyen szívütést detektál a kiértékelő szoftver.
A fejlesztők közlése szerint az EKG hullámparaméterekre vonatkozó eredményközlése is bővül, felhívva a figyelmet az esetleges kamrai vezetési zavar gyanújára. Ez a fajta rendellenesség a kamrai aktivációs hullám (QRS komplexum) nagymértékű kiszélesedésében nyilvánul meg, amely jelentős EKG eltérésnek minősül, emiatt – következetes előfordulása esetén – célszerű minél előbb kivizsgáltatni.