Meddőségi, reprodukciós és örökbefogadási szaktanácsadó
RENDELÉSI IDŐ:
Péntek: 13.00-20.00
Megnevezés | Ár | Időpontok |
---|
*A konzultációk 50 percesek.
A meddőségi és reprodukciós szaktanácsadás egy olyan személyre szabott, probléma fókuszú támogató folyamat, amely végig kíséri a részvevőket a meddőségi és asszisztált reprodukciós folyamatokon, biztosítva az ehhez szükséges információkat és hátteret. A szaktanácsadás segít megküzdeni azzal a tartósan fennálló helyzettel, amit a gyermektelenség indukál, segítséget nyújt az önértékelés visszaállításában, az új, alternatív életcélok kialakításában. Az asszisztált reprodukciós folyamatok során a tanácsadó végig kíséri a támogatást igénylő résztvevőket. Az ülések során a beszélgetések irányított kommunikációs technikákkal történnek, ezáltal felszínre hozhatóak olyan problémák is, amelyek eddig nem kerültek kimondásra. A konzultációk történhetnek egyénileg vagy párosan.
Klienseim időt nyernek azzal, ha a segítségemet kérik! Márpedig tudjuk, időből van a legkevesebb azoknak akik termékenységi problémával küzdenek…
Célirányos segítséget nyújtok az alábbi leggyakrabban előforduló esetekben:
• Babát szeretnének, de hónapok óta nem következik be a kívánt gyermekáldás. (Irányt mutatok abban, hogy merre induljanak, milyen vizsgálatok és milyen orvosok, intézmények felkeresése szükséges)
• Ön és a párja most szembesültek azzal, hogy reprodukciós eljárásban szükséges részt venniük.
(A legtöbb pár nem tudja mi várható a folyamatok során. Minden Önök előtt álló eseményről, történésről, beavatkozásról, vizsgálatról teljes körű felvilágítást, háttértámogatást tudok nyújtani. Sajnos a futószalag miatt az intézményekben erre nincs idő!)
• Túl van 1-2 vagy több sikertelen beültetésen/inszemináción (a sorozatos csalódásokat, negatív eredményeket már nem bírja egyedül feldogozni, úgy ebben az esetben segítséget tudok nyújtani, hogy visszatérjen a minden napi rutinba és közérzete újra a régi legyen. Nincs egyedül ezzel a problémával, ugyanis a reprodukciós eljárásokban részt vevők életében ez egy ciklikus esemény.)
• A reprodukciós eljárások kötöttségei miatt Önöknél párkapcsolati diszharmónia, proléma jelentkezik. (a számos időzített együttlét miatt, érzelem mentessé, monotonná, programozottá válnak az együttlétek, a folyamatok során felgyülemlett feszültségek illetve a ki nem mondott problémák miatt eltávolodhatnak egymástól… én segítek egyénileg vagy akár párosan is abban, hogy visszataláljanak egymáshoz, újra harmonikus és meghitt legyen a párkapcsolat.)
• Elakadás jelentkezik, nem tudja merre induljon tovább, mi az a terület ami még nem volt vizsgálva. (az előzmények áttekintésével feltérképezzük azokat a területeket, amelyeket eddig még nem vizsgáltak)
• Úgy érzi nem tudja kivel megosztani a gondolatait, érzelmeit a termékenységi problémákkal kapcsolatosan, illetve nem érti meg senki milyen folyamatokon megy keresztül. (4 lombik kezelésen vagyok túl, átéltem és megéltem mindent, ami szóba jöhet egy ilyen folyamat alatt. Teljes mértékben megértem mi az amin keresztül megy és érez!)
„Tavaly augusztusban, a 3. sikertelen lombik után nagyon mélypontra kerültem. A munkám miatt az ingázás is nagyon megterhelő volt, és a baba sem jött össze. Úgy éreztem, nincs célom, életkedvem. Nem éreztem magam boldognak egyáltalán, haragudtam a világra is.
Összeszedve bátorságomat, és a férjem által is támogatva, az egyik lombikos csoportban végül segítséget kértem, gondoltam nekem egy pszichológusra van szükségem.
Ekkor kaptam ajánlást Enikő személyében egyéni konzultációra.
Kicsit féltem az első alkalomtól, hogy mégis mi fog történni, mennyire tudok majd vele kapcsolódni. Enikő nagyon profin végig vezetett a konzultáción, úgy éreztem az első beszélgetés végén, hogy benne meg tudok bízni, és szeretném vele folytatni a terápiát.
Hetente találkoztunk online formában, és a változást hétről hétre éreztem magamban. Nagyon mélyről tudott engem felhozni, amiért nem lehetek elég hálás neki.
Már pár hete dolgoztunk együtt, amikor a férjem is elkezdett hozzá járni.
A cél az volt, hogy párként is úgy tudjunk funkcionálni, mint a lombik kezelések előtt.
Egyénileg foglalkozott velünk, majd mint párnak tartott konzultációt. Ezek a beszélgetések mindig nagyon kellemes és jó hangulatban teltek, teljes bizalommal irányába. Nagyon sokat segített nekünk mind egyénileg, mind pedig házastársakként is.
Rengeteg hasznos és jó tanács is elhangzott.
Most készülünk a 4. Lombikra, és ezt már Enikő támogatása mellett tesszük. Örökké hálás leszek azért, amit értem/értünk tett.
A legjobb szívvel ajánlom Kmochné Bálint Enikőt Neked/Nektek.”
„Nehéz terhességem volt (lombik iker lányok) Nagyon sokat segített nekem, velem volt a lombik pillanatától majd szinte egész terhességem alatt, éjjel nappal beszéltünk, bármi problémám volt átsegített rajta. Tartotta bennem a lelket, tanácsokat adott!! Nagyon szerettem vele beszélgetni es mindig megnyugtatott!!! Mai napig tartom vele a kapcsolatot!! Csak ajánlani tudom mindenkinek!!”
„Az első konzultáció előtt nagyon izgultam, hogy milyen lesz, vajon miket fog tudni nekem mondani, mennyire lesz hiteles… aztán most hogy már 4 ülésen is túl vagyok Enikővel elmondhatom, hogy a legjobb helyre jöttem! Enikő az első ember aki megért és tudja, hogy mire gondolok… nagyon sokat segített abban, hogy a lombik folyamat alatt miket és hogyan csináljak, a legtöbbjéről még sehol sem hallottam.„
„Enikő amikor még szakemberként nem dolgozott már rengeteget segített nekem mind a két lombik programunk alatt. Egy csoportban ismerkedtünk meg, végig tartottuk egymásban a lelket, támogattuk egymást, de inkább Ő engem. Rengeteg tanáccsal látott el, és miután sikerült az első beültetésünk, a 12. Heti genetikai vizsgálatnál lévő első riadalom alkalmával is egyből neki írtam, egyből támaszom volt, tanácsokkal látott el, mit csináljunk, és lelkileg is támogatott. Mindkét beültetés alkalmával egészséges kisbabáink születtek”
„Akkor kerültem Enikővel kapcsolatba, amikor 2. sikertelen beültetés után összeomlottam. Nem akartam segítséget kérni, úgy gondoltam erős vagyok és megoldom ezt is. Pár hét elteltével sajnos be kellett látnom, hogy egyedül nem megy és ekkor felkerestem Enikőt! A legjobb döntés volt, olyan segítséget kaptam tőle, amit meg sem gondoltam. A segítségével újra bízni kezdtem a testemben, újra visszakaptam az életemet és újra belevágtunk a lombikba. Folyamatosan az én igényimhez mérten tartotta a konzultációkat, odafigyelt a legapróbb részletekre is. A 3. beültetésem sikerült, így az első ellenőrző ultrahangig együtt dolgoztunk. Nekem nagyon nagy biztonságérzetet adott, hogy a folyamatban végig velem volt és kísért, jó tanácsokkal látott el és irányt mutatott.„
„Enikőt, 2023-ban ismertem meg, egy Lombik csoporton keresztül. Nagyon sokat segített nekem a csoporton kívül is, bármikor írtam neki nagyon szívesen válaszolt és ha tudott segített is! Majd ezt követte a személyes találkozásunk. Tavalyi év szeptemberében, egy napon várakoztunk beültetésre és ott már emlékezetünk egymásra. Ezután következett az a hosszú két hét várakozás, az idő alatt is sokat beszélgettünk, tartotta bennem a lelket. Kétségbeesetten írtam neki hogy elfogyott a progeszteron injekcióm, szintúgy segített! Nagyon hálás vagyok neki mindenért, és hogy megismerhettem. Biztosan tudom, hogy nagyon jó abban, amit csinál! Sok sikert kívánok neki a továbbiakban….”
„Enikővel a közös “munkánk” egy pár hónapja kezdődött akkor, amikor teljesen kétségbeesetten véletlenül találtam rá egy lombikos zárt csoportba. Szinte gondolkodás nélkül felkerestem és kértem, hogy segítsen nekem hiszen még nagyon nagyon az út elején vagyok, valahol egy kilátástalan alagút legelején…..szinte azonnal el is kezdődött a mi közös utunk, ami jelenleg is tart, segít és végigkísér. Nagyon nagyon hálás vagyok, hogy ebben a nehéz helyzetben segített nekem/nekünk, hogy együtt tudjuk átvészelni ezen időszakot. Ezen az úton ő végig tudta mi lesz a következő lépés, végig jó tanácsokkal látott el. Idővel ezek a tanácsok hasznosultak, hiszen az orvosnál a felmerülő kérdésekre vagy lányos zavarunkban el felejtünk kérdezni vagy egész egyszerűen nincs időnk végig gondolni mit is akarunk. Enikőt barmikor lehetett ezekkel kapcsolatban keresni, és ha még a válasz olykor-olykor negatív is volt első hallomásra, nem csapott be és végig mellettem állt.
Nehéz összefoglalni ebben a NŐ-ben mennyi empátia, tisztelet, szeretet, tudás és segíteni akarás van. Bátran merem ajánlani minden nőtársamnak és/vagy párnak akik ezen az úton járnak vagy fognak járni, adjanak neki egy esélyt és keressék fel!
Bízom benne, hogy ez a fajta szeretet és tudással teli segítségnyújtás minél több nőhöz és párhoz el tud jutni.„
MIT ÉRTÜNK ÁLTALÁNOS LABORVIZSGÁLATON?
Az egészségügyben elterjedt szóhasználat – általános laborvizsgálat – nem mindenki számára egyértelmű. Szeretnénk az alábbiakban pár mondatban érthetőbbé tenni mindenki számára, hogy mit is jelentenek az egyszerűbb laborvizsgálatok. Az általános labor egy olyan átfogó vér-, és vizeletvizsgálat, mely szerveinkről ad/adhat felvilágosítást.
MÁJFUNKCIÓ:
Mit mutat?
Májfunkciós vizsgálatok esetén vérfertőzések (hepatitis, mononucle-osis, stb.), gyógyszer vagy alkohol okozta májkárosodás, daganatos betegség mutatható ki.
Máj feladata
A máj szerepet játszik a méregtelenítésben, szénhidrát-, fehérje- és zsíranyagcserében. A májsejtek jól regenerálódnak, de ha sokáig fennáll a májkárosító hatás, a folyamat vissza-fordíthatatlanná válik.
VESEFUNKCIÓ:
Vese feladata:
A vesék feladata elsősorban a só- és vízháztartás illetve az anyag-cserefolyamatok szabályozása, továbbá a vizelet előállítása. A vese-funkció vizsgálata során a mért értékek egymáshoz való vIszonyát kell nézni. Súlyos vesekárosodásnál többszörösére emelkedhet a Karbamid és Kreatinin értéke, de a Karbamid szintje lehet magasabb túlzott fehérje bevitel vagy gyomorvérzés esetén is.
ZSÍRANYAGCSERE:
Mit mutat?
Ezek a klasszikus vérzsírok, amelyeket mérni szoktunk egy általános labor alkalmával. Mindenki számára ismert, hogy a magas vérzsírok rizikófaktorai a szív- és érrendszeri megbetegedéseknek.
A Koleszterin értéke általában örökölhető, míg a Trigliceridet jelentősen befolyásolja az étrendünk.
A HDL koleszterin a köznyelvben a jó vagy az ún. “védő“ koleszterin, melynek értéke ha magasabb, az esély a fent említett betegségek kialakulására kisebb lesz. Az LDL avagy a “rossz“ koleszterin lerakódhat az erek falára, ún. plakkokat létrehozva ezáltal, melyek az érszűkületért felelősek. Ilyen állapotban jóval nagyobb az esélye egy infarktusnak vagy agyvérzésnek.
Léteznek speciális vizsgálatok, melyekkel pontosabban meg tudjuk határozni a betegségek kockázatát, ezek azonban nem tartoznak a klasszikus TB-s ellátáshoz.
Ilyen vizsgálat példul a Lipoprotein öröklött rizikófaktor értékének kimutatása, mely az előzőekkel szemben étkezéssel nem befolyásolható és szerepet játszik a szívinfarktus és a koronária betegségek kialakulásában.
VÉRCUKOR: Mind alacsony, mind magas értéke komoly tüneteket okozhat.
HUGYSAV
Mit mutat?
Purin vegyületek lebontásából származó végtermék. A purin vegyületek a táplálékkal fehérje formájában jutnak az emésztőrendszerbe. Az emésztés folyamata során a bekerült fehérje nagy része húgysavvá alakul és a keringésbe kerül. Így például aki sok húst eszik, annál magasabb a purin szintje a vérben. Túlzott alkoholfogyasztás esetén is magasabb lehet az eredmény. Ennek oka, hogy az alkohol gátolja a húgysav szintézist, így azok kristályok formájában lerakódnak az ízületekben és fájdalmassá teszik azokat.
Ugyanez a helyzet a köszvény betegségben szenvedőknél is. Ezen kívül bizonyos szövetszéteséseknél, vérképzőrendszeri betegségekben, ólommérgezésben is emelkedhet. A húgysav felhalmozódhat a vesékben és vesekövet is okozhat.
SÜLLYEDÉS
Mit mutat?
Valamikor igen kedvelt vizsgálat volt a gyulladások, fertőzések kimutatására. Manapság azonban sokkal specifikusabb vizsgálatok vannak erre a célra, például:
CRP, melynek előnye, hogy csak a fennállló gyulladás esetén emelkedett. Abban a pillanatban, hogy megszűnt a probléma, visszahúzódik normál szintre. Ezzel szemben a süllyedés akár hónapokig is eltérést mutathat, holott az már rég nem indokolt. Mivel értéke számtalan betegségben lehet magasabb, nem tekinthető specifikus vizsgálatnak. Előnye azonban, hogy CRP-nél egyszerűbben, olcsóbban meghatározható.
FEHÉRVÉRSEJT:
Mit mutat?
az immunrendszer sejtjei, amelyek megvédik a testünket a fertőző betegségektől és az idegen anyagoktól. A fehérvérsejtek az egész testben megtalálhatók a vérben és a nyirokrendszerben is.
Szintje emelkedik:
Szintje csökken:
Különböző fehérvérsejtek vannak, melyek százalékos eloszlása a fehérvésejt számmal együtt értékelve akár kész diagnózissal is szolgálhat az orvosnak. A fehérvérsejtek csoportjába tartoznak a
VÖRÖSVÉRSEJTEK és paramétereik:
Mit mutat?
A képzésüket stimuláló hormon az eritropoetin, mely a vesében termelődik, így vesekárosodásnál szinte törvényszerű a vörösvérsejtek csökkenése. Ezáltal akár súlyos vérszegénység is kialakulhat.
Számuk:
A vörösvértestek szállítják az oxigént és szerepük van a széndioxid szállításában is.
Emelkedett értéke
Hemoglobin: A hemoglobin a vér festékanyaga, mely a vörös vértestekben található. Az oxigén a vérben a hemoglobinhoz kapcsolódva szállítódik a tüdőből a szövetek felé.
Mit mutat?
A vizsgálat a hemoglobin mennyiségét méri a vérben.
Ha alacsony a hemoglobin szint:
legtöbbször vérszegénység, a csökkent vörösvértestszám következménye, melynek hátterében általában vérvesztés, vashiány, B12-vitamin, illetve folsav hiánya áll.
Ha a hemoglobinszint emelkedett:
lehet olyan állapotokban, mely a vörösvértestek koncentrációjának emelkedésével jár:
Hematokrit:
Mit mutat?
A hematokrit érték a vérben lévő szilárd véralkotók (vörösvértestek, fehérvérsejtek, vérlemezkék) aránya.
Trombocita:
Mit mutat?
A vérlemezkék a véralvadásban játszanak szerepet, a vérben keringve az érfal sérülése esetén összecsapódnak és betömik az érfalon kialakuló hámhiányt. Számuk csökkenése vérszegénységhez vezet.
Vas:
Mit mutat?
A vas a vér oxigénszállító fehérjéjének, a hemoglobinnak fontos alkotóeleme. Vashiány esetében vérszegénység alakul ki, a vér oxigénszállítási kapacitása csökken, mivel a vörösvértestek hemoglobin-tartalma és mérete kisebb a normálisnál.
A vérszegénység tünetei:
A vas lerakódik a máj és lép sejtjeiben és bár a lerakódások aránylag ártalmatlanok, hosszú idő után a máj- és szívizom károsodásához vezethetnek.
TELJES VIZELETVIZSGÁLAT:
Mit mutat?
Rutinszerű vizsgálat fertőzés, anyagcsere rendellenesség, vesebetegség felismerésére. Szerepel a kimutatásban:
ANDROSZTENDION
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 7-3.1 ng/ml
Mit mutat: Az androsztendion egy szteroid hormon. Klinikai jelentőségét adja az a tény, hogy gyakran emelkedik kóros szőrnövekedés (hirzutiZmus) és elférfiasodás (virilizmus) esetében.
dHEAS (dehydroepiandrosterone Sulfate)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 35-430 ug/dl
Mit mutat: Egy mellékvese szteroid, gyenge androgén. Fontos szerepet játszik nőkben az abnormális szőrnövekedésben (hirzutizmus) és kopaszságban (alopecia), az akne, zsíros haj, vastag bőr kialakulásában. Nőknél a magas szint általában magas insulin és magas tesztoszteron szintet eredményez. Férfiaknál a csontok minőségét és a li-bidót befolyásolja.
Inzulin (éhgyomori)
Mikor kell levenni: 8-16 óra éhezés után
Normál értéke: <30 mIU/ml
Mit mutat: A normális szint önmagában nem informatív. Az 10-13 közötti érték enyhe inzulinrezisztencia jele, 13 fölött súlyosabb inzulin rezisztenciára utal. (PCO-s betegek)
Estradiol (ösztradiol) (E2)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 25-75 pg/ml
Mit mutat: Az alsó értékek jobb stimulálhatóságot jeleznek. Abnormálisan magas szintek a 3. napon funkcionális cystára, vagy kimerülő petefészekre utalnak.
FSH (Follikulus Stimuláló Hormon)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 3-20 mIU/ml
Mit mutat: Az FSH az ovárium stimulálhatóságát mutatja. Általában 6 alatt kiváló, 6-9 jó, 9-10 még megfelelő, 10-13 nehezen stimulálható, 13+ nagyon nehezen stimulál-ható. A PCO-s betegek kivizsgálásakor az FSH/LH arányt is nézik. Ez az arány nor-málisan kb. 1:1, ha az LH értéke magasabb, a PCO diagnózisa valószínű.
free T3 (Szabad Triiodothyronine)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 1.4-4.4 pg/ml
Mit mutat: Néha a beteg pajzsmirigy nagyon sok T3-at termel, de normális mennyiségű T4-et. Éppen ezért a pajzsmirigy működésének alapos vizsgálatához hozzátartozik mindkét hormon szintjének mérése.
free T4 (Szabad Thyroxine)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 8-2 ng/dl
Mit mutat: Alacsony szintje pajzsmirigy-betegségre utal vagy az agyalapi mirigy betegségére, amennyiben az nem termel elég TSH-t a megfelelő T4 szint eléréséhez.
17 OH progeszteron (17 hidroxiprogeszteron)
Mikor kell levenni: ciklus 21. napján
Normál értéke: 20-100 ng/dl vagy 0,4-3,4 nmol/l
Mit mutat: a 21. napon előkészíti a méh nyálkahártyáját a petesejt beágyazódásához, részt vesz a terhesség fenntartásában is.
A ciklus közepén a csúcs 100-250 ng/dl, lutealis fázisban 100-500 ng/dl Túlzott serdülőkori szőrösödés, androgén termelő daganatok, növekedési zavarok, pubertas praecox, adrenális hiperplázia (CAH szűrése)
Kortizol
Mikor kell levenni:
Normál értéke: 83-414 nmol/l
Mit mutat: A kortizol egy szteroid hormon, amit az emberi szervezet a mellékvesékből bocsát ki. Stressz hormonként is nevezik. Tartós leterheltség, folytonos stressz hatására a mellékvese kimerülhet, és megjelennek a
Kortizol hiány tünetei:
Nők esetében a Kortizol hiány a teherbeesés elmaradásához is vezethet.
LH (Luteinizáló Hormon)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: < 7 mIU/ml
Mit mutat: A normális LH szint nagyjából azonos az FSH-val. Ha az LH magasabb, mint az FSH, az PCO-ra utalhat.
Prolaktin
Mikor kell levenni: ciklus 3. és 21. napján
Normál értéke: < 24 ng/ml
Mit mutat: Az emelkedett prolaktin szint gátolja az ovulációt. A magas prolaktin szint hipofízis tumor veszélye miatt további kivizsgálást igényel. A PCO-s betegek egy részében is észlelhető hyperprolactinaemia.
Progeszteron (P4)
Mikor kell levenni: ciklus 3. és 21. napján
Normál értéke: < 1.5 ng/ml és ovuláció után 7 nappal, a ciklus 21-24. napján.
Mit mutat: A „tüszőérés fázisának” szintje. Emelkedett érték esetén a teherbeesés valószínűsége csökken. A progeszteron-vizsgálat az ovuláció meglétét bizonyítja.
rT3 (reverz T3)
Mikor kell levenni: free T3-mal együtt
Normál értéke: 0,15 – 0,50 nmol/l
Mit mutat: A rT3 anyagcsere szempontból inaktív hormon, de megvan az a képessége, hogy kötődik a T3 felvevő receptorokhoz. Ennek a reakciónak a következménye, hogy a T3 nem jut be a sejtekbe. Így az aktív hormon (T3) nélkül a sejtekben hiányállapot alakul ki. Ennek következtében pajzsmirigy alulműködési tünetek jelentkeznek.
SHBg (Sex Hormone Binding globulin)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 18-114 nmol/l
Mit mutat: Emelkedett szintje a férfi nemi hormonok emelkedésére utalhat.
free Testosterone (szabad tesztoszteron)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 7-3.6 pg/ml
Mit mutat: Ha egy nő szervezete túl sok tesztoszteront termel, akkor az átlagoshoz képest erősebb lehet a testszőrzete, szabálytalan lehet vagy hiányozhat a men-struációs ciklusa, és meddőség is előfordulhat nála.
TSH (Pajzsmirigy Serkentő Hormon)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 0,3-4,2 mU/l
Mit mutat: A normális középérték a legtöbb laborban 1,7. Magas TSH alacsony vagy normális T4 szinttel kombinálva pajzsmirigy alulműködésre utal, ami befolyásolja a termékenységet.
Totál tesztoszteron
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 6-86 ng/dl
Mit mutat: A tesztoszteront a mellékvesék és a petefészkek termelik. 50 fölötti értéket a legtöbben már emelkedettnek tartanak.
Hétfő – Péntek: 07:45-08:00
(pénteken levett eredményekről, szombat 12.00-ig, vasárnap 12.00-ig nem érkezik meg az eredmény, akkor az info@erzsebetfurdo.hu e-mail címen érdeklődhet és információt kérhet.)
Délutáni időpontjainkról telefonon, illetve az online időpont foglalási felületen kaphat bővebb információt!
Kérésre kiszállási díj ellenében a helyszínen is tudunk szűrést biztosítani!
Információ Kérés munkanapokon 8-16 óra között: +36 20/410-6602
16 óra után 20:30-ig érdeklődni a 46 200 275 telefonszámon lehetséges.
Szűrés helyszíne
Fizetési feltételek
Fizetési lehetőségek
Szűrésre való jelentkezés
Beleegyező nyilatkozat letölthető itt: https://www.erzsebetfurdo.hu/wp-content/uploads/EF-Hozzajarulo-nyilatkozat-03.10..docx
Céges vagy csoportos szűrés esetén
Áraink
Szolgáltatás | Bruttó ár |
PCR szűrés /fő | 19.500 Ft |
Idegen nyelvű lelet /db | angol (GBR), német (DEU)/ Díjmentes |
ÁRAK BRUTTÓ ÁRAK, MELYEK 0% ÁFA-T TARTALMAZNAK.
A vizsgálat előtt 2-3 órával (PCR esetében):
Mintavétel módja
Eredmény
Ha valaki a napokban belázasodott, gyengének, fáradtnak érzi magát, A PCR vizsgálat a javasolt. A vizsgálatot orr illetve garagt váladékból végezzük! Az eredményt 24/48 órán belül kapja meg!
PCR teszt(RT-PCR): Magát a SARS-CoV2 vírus meglétét mutatja ki. A TESZT AZ AKTÍV FERTŐZÖTTSÉG KIMUTATÁSÁRA ALKALMAZHATÓ! A teszt NEM ALKALMAS egy már esetlegesen lezajlott Covid-19 fertőzés kimutatására!