Időpont egyeztetés alapján!
Szakorvosi vizsgálat + 2 kezelés + kontroll | 110.000 Ft |
---|---|
További kiegészítő kezelés szükség esetén | 25.000 Ft |
Miből áll a NightLase® horkolásgátló és apnoe enyhítő lézeres kezelése?
A NightLase® lézeres kezelés szabadalmasított, gyors, nem invazív, kíméletes eljárás, mely jelentősen javítja a beteg alvásminőségét. A NightLase® lézeres eljárás a felszíni ER:YAG lézer fény alkalmazásával olyan eljárást kínál, mely csökkenti az alvási apnoe tüneteit és a mérsékeli a horkolást. A beavatkozás altatást, érzéstelenítést nem igényel.
Hogyan történik a NightLase® lézeres kezelés?
A beavatkozás során a szöveteket felmelegítik, és így azokat a szöveteket feszesítik, melyek a horkolást okozzák. A lézeres beavatkozás okozta szövethegesedés tehát csökkenti a horkolás és az alvási apnoe tüneteit.
Az eljárás két egyszerű lépésben történik:
A teljes NightLase® eljárás 3 különálló, ismételt kezelésből áll. A kezeléseket 6 héten belül kell megismételni. A kezelések végeredménye az eljárást követő egy éven belül alakul ki. Amennyiben a beteg vagy hozzátartozói a tünetek újra rosszabbodását tapasztalják, újabb kezelés alkalmazását javasoljuk.
A Fotona lézeres rendszerek miért tökéletesek a NightLase® kezelésekhez?
A Fotona rendszer, az Er:YAG hatékony mégis kíméletes kezelési módozatát alkalmazza, mely során optimalizálja az egyes lézeres impulzusokat. A kezelés során így a lézer behatol a felsőbb szöveti rétegbe anélkül, hogy károsítaná azt, vagy nem kívánatos mellékhatást idézne elő. A lézeres kezelés megfelelően kíméletes és így a szájüregben lévő érzékeny bőrfelületen is használható; ugyanakkor megfelelően hatékony ahhoz, hogy a klinikai kezeléshez szükséges hőt termeljen.
Gyors és fájdalommentes eljárás
A NightLase® lézeres eljárás magas elégedettségi mutatókkal rendelkezik, jelentős javulást ér el az alvásminőségét illetően. Kutatások bizonyítják, hogy a NightLase® módszere jelentősen csökkenti a horkolást és hatékonyan, nem invazív beavatkozással enyhíti az alvási apnoe tüneteit.
A NightLase® kezelések után nincs szükség éjszakai segédeszközök viselésére vagy gyógyszeres utókezelésre. A kezelés során érzéstelenítés vagy altatás alkalmazása nem szükséges. Ez a lézeres eljárás kíméletes beavatkozást kínál, és olyan eredményeket hoz, melyekkel a betegek és a hozzátartozóik is elégedettek lesznek.
A kezelés magában foglalja:
Pár szó a horkolásról:
Van egy hang, ami sok embert idegesít, és sok kapcsolatot tesz tönkre. Ez a horkolás. Azok, akik horkolnak, vagy még inkább azok, akik a horkolók mellett élnek, megerősítik ezt a véleményt. A hangosan horkoló emberek gyakran esnek rossz viccek áldozatául, azonban a horkolást nem szabad félvállról venni. A statisztika szerint Magyarország lakosainak 40-50%-a horkol, nemtől függetlenül. 100 ember közül ötnél – általában túlsúlyos, középkorú férfiaknál – rendkívül hangos horkolás jelzi a potenciálisan életet fenyegető rendellenességet, amelyet Obstruktív Alvási Apnoe-nek nevezünk. A horkolás gyógyítható, de előbb egy kis információt közlünk arról, miért is horkolunk.
A horkolást elősegítő tényezők:
Hatékony kezelés a fentiek megszüntetésén alapul: a betegség megelőzhető és kezelhető.
Horkoláskor olyan hangjelenségről van szó, amelynek során be- és kilégzéskor az áramló levegő rezgésbe hozza az ellazult garatképleteket.
A horkolás az esetek többségében arra utal, hogy alvás közben valamilyen rendellenesség lép fel a légzésben. A garat összeszűkülése miatt erőfeszítésbe kerül levegőt venni.
A horkolás veszélyei
Horkolás, légzés kimaradásos horkolás következménye lehetnek szívritmus zavar, infarktus kockázata nő, korai agysorvadás, elbutulás, magas vérnyomás.
Horkolás típusai
Alkati horkolástól leginkább csak a partner szenved, illetve ha teheti, külön szobába vonul. Ennek oka a túl mély alvás, az erősen ellazult, tónustalan garatképletek, a megnyúlt nyelvcsap (elongált uvula), a hátracsúszó nyelvgyök, a vaskos, laza, megnagyobbodott lágyszájpad, orrsövényferdülés, orrpolyp. Ezek együttes hatása szűkületet hoz létre a felső légútban. A kisebb keresztmetszet miatt a belégzett levegő áramlási sebessége jelentősen megemelkedik, ami a rugalmas garatfal rezgését okozza. Ez a remegés hozza létre a horkolás hangjelenségét, amit mindannyian jól ismerünk. Minél jelentősebb a szűkület, annál erőteljesebb a remegés, azaz hangosabb a horkolás.
Kóros horkolás (alvási apnoe)
Az alvási apnoe lényege, hogy kizárólag alvás alatt, elsősorban a felső légút alkati, szervi, funkcionális és egyéb kóros szűkületei, valamint a légzés központi idegi szabályozásának zavara miatt – a szájgarat (legtöbbször a lágyszájpad és/vagy a nyelvgyök magasságában) 10 másodpercet meghaladó időtartamra elzáródik.
,Veszélyes horkolás” esetén a horkolási hangot különböző gyakorisággal hang- és levegővétel nélküli, hosszabb-rövidebb tartó, de mindenki számára ijesztő légzésszünet követi. A beteg fáradtan ébred. Alvási apnoe fellépésekor a légzés – alvás közben – nem megfelelő. Nem jut elegendő oxigén a szervezetbe, és az alvásstruktúra felborul. A gyakori ”mikroébredéseket” a beteg nem veszi észre, és ezek megakadályozzák a folyamatos pihenést, az agy regenerálódását Az apnoe nagymértékben hozzájárul a napközbeni álmossághoz, kiválthat magas vérnyomást, szívelégtelenség léphet fel, megnő a szívinfarktus és az agylágyulás veszélye.
Az alvási apnoe betegségre utaló jelek
Alvás közben az izmok – beleértve a légzőizmokat – jobban elernyednek, mint nappal. Ez a folyamat a legtöbb embernél nem okoz különösebb problémát, azonban egyes esetekben a garatizmok túlságosan elernyednek. Ez a túlzott elernyedés, izomlazulás zavarja a légzést.
Nagyon erős, hangos a horkolás, a légzés leáll, majd az alvó ember hirtelen levegő után kapkod. Néhány, ilyen betegségben szenvedő ember alvásidejének 1/3-ad részében nem vesz levegőt. A komolyan zavart éjszakák másnap rendkívüli álmosságot, fáradtságot eredményeznek, ami hatással van a másnapi munkavégzésre és a magánéletre is. Éppen ezért az alvási apnoében szenvedő emberek bármikor képesek elaludni, akár munka vagy vezetés közben is.
Statisztikák szerint az apnoés emberek 2-5-ször gyakrabban szenvednek közúti balesetet. Koncentrálóképességük csökken, feledékenyekké, ingerlékennyé válnak, lehangoltak lesznek. Ezek a problémák jelentkezhetnek hirtelen, de több éven keresztül is kialakulhatnak. Sokszor ezek a tünetek észrevétlenek, vagy jelentőségüket alábecsülik. A tüneteket először a családtagok, munkaadók, munkatársak fedezhetik fel, abban az esetben, ha valakinek megváltozik a viselkedése, hangulata. Az apnoés emberek gyakran felébrednek, levegő után kapkodnak, valamint reggeli fejfájásra és a szexuális vágy csökkenésére panaszkodnak.
Alvási apnoe betegség
Az alváskutatók két alapvető légzési rendellenességet különböztetnek meg.
MIT ÉRTÜNK ÁLTALÁNOS LABORVIZSGÁLATON?
Az egészségügyben elterjedt szóhasználat – általános laborvizsgálat – nem mindenki számára egyértelmű. Szeretnénk az alábbiakban pár mondatban érthetőbbé tenni mindenki számára, hogy mit is jelentenek az egyszerűbb laborvizsgálatok. Az általános labor egy olyan átfogó vér-, és vizeletvizsgálat, mely szerveinkről ad/adhat felvilágosítást.
MÁJFUNKCIÓ:
Mit mutat?
Májfunkciós vizsgálatok esetén vérfertőzések (hepatitis, mononucle-osis, stb.), gyógyszer vagy alkohol okozta májkárosodás, daganatos betegség mutatható ki.
Máj feladata
A máj szerepet játszik a méregtelenítésben, szénhidrát-, fehérje- és zsíranyagcserében. A májsejtek jól regenerálódnak, de ha sokáig fennáll a májkárosító hatás, a folyamat vissza-fordíthatatlanná válik.
VESEFUNKCIÓ:
Vese feladata:
A vesék feladata elsősorban a só- és vízháztartás illetve az anyag-cserefolyamatok szabályozása, továbbá a vizelet előállítása. A vese-funkció vizsgálata során a mért értékek egymáshoz való vIszonyát kell nézni. Súlyos vesekárosodásnál többszörösére emelkedhet a Karbamid és Kreatinin értéke, de a Karbamid szintje lehet magasabb túlzott fehérje bevitel vagy gyomorvérzés esetén is.
ZSÍRANYAGCSERE:
Mit mutat?
Ezek a klasszikus vérzsírok, amelyeket mérni szoktunk egy általános labor alkalmával. Mindenki számára ismert, hogy a magas vérzsírok rizikófaktorai a szív- és érrendszeri megbetegedéseknek.
A Koleszterin értéke általában örökölhető, míg a Trigliceridet jelentősen befolyásolja az étrendünk.
A HDL koleszterin a köznyelvben a jó vagy az ún. “védő“ koleszterin, melynek értéke ha magasabb, az esély a fent említett betegségek kialakulására kisebb lesz. Az LDL avagy a “rossz“ koleszterin lerakódhat az erek falára, ún. plakkokat létrehozva ezáltal, melyek az érszűkületért felelősek. Ilyen állapotban jóval nagyobb az esélye egy infarktusnak vagy agyvérzésnek.
Léteznek speciális vizsgálatok, melyekkel pontosabban meg tudjuk határozni a betegségek kockázatát, ezek azonban nem tartoznak a klasszikus TB-s ellátáshoz.
Ilyen vizsgálat példul a Lipoprotein öröklött rizikófaktor értékének kimutatása, mely az előzőekkel szemben étkezéssel nem befolyásolható és szerepet játszik a szívinfarktus és a koronária betegségek kialakulásában.
VÉRCUKOR: Mind alacsony, mind magas értéke komoly tüneteket okozhat.
HUGYSAV
Mit mutat?
Purin vegyületek lebontásából származó végtermék. A purin vegyületek a táplálékkal fehérje formájában jutnak az emésztőrendszerbe. Az emésztés folyamata során a bekerült fehérje nagy része húgysavvá alakul és a keringésbe kerül. Így például aki sok húst eszik, annál magasabb a purin szintje a vérben. Túlzott alkoholfogyasztás esetén is magasabb lehet az eredmény. Ennek oka, hogy az alkohol gátolja a húgysav szintézist, így azok kristályok formájában lerakódnak az ízületekben és fájdalmassá teszik azokat.
Ugyanez a helyzet a köszvény betegségben szenvedőknél is. Ezen kívül bizonyos szövetszéteséseknél, vérképzőrendszeri betegségekben, ólommérgezésben is emelkedhet. A húgysav felhalmozódhat a vesékben és vesekövet is okozhat.
SÜLLYEDÉS
Mit mutat?
Valamikor igen kedvelt vizsgálat volt a gyulladások, fertőzések kimutatására. Manapság azonban sokkal specifikusabb vizsgálatok vannak erre a célra, például:
CRP, melynek előnye, hogy csak a fennállló gyulladás esetén emelkedett. Abban a pillanatban, hogy megszűnt a probléma, visszahúzódik normál szintre. Ezzel szemben a süllyedés akár hónapokig is eltérést mutathat, holott az már rég nem indokolt. Mivel értéke számtalan betegségben lehet magasabb, nem tekinthető specifikus vizsgálatnak. Előnye azonban, hogy CRP-nél egyszerűbben, olcsóbban meghatározható.
FEHÉRVÉRSEJT:
Mit mutat?
az immunrendszer sejtjei, amelyek megvédik a testünket a fertőző betegségektől és az idegen anyagoktól. A fehérvérsejtek az egész testben megtalálhatók a vérben és a nyirokrendszerben is.
Szintje emelkedik:
Szintje csökken:
Különböző fehérvérsejtek vannak, melyek százalékos eloszlása a fehérvésejt számmal együtt értékelve akár kész diagnózissal is szolgálhat az orvosnak. A fehérvérsejtek csoportjába tartoznak a
VÖRÖSVÉRSEJTEK és paramétereik:
Mit mutat?
A képzésüket stimuláló hormon az eritropoetin, mely a vesében termelődik, így vesekárosodásnál szinte törvényszerű a vörösvérsejtek csökkenése. Ezáltal akár súlyos vérszegénység is kialakulhat.
Számuk:
A vörösvértestek szállítják az oxigént és szerepük van a széndioxid szállításában is.
Emelkedett értéke
Hemoglobin: A hemoglobin a vér festékanyaga, mely a vörös vértestekben található. Az oxigén a vérben a hemoglobinhoz kapcsolódva szállítódik a tüdőből a szövetek felé.
Mit mutat?
A vizsgálat a hemoglobin mennyiségét méri a vérben.
Ha alacsony a hemoglobin szint:
legtöbbször vérszegénység, a csökkent vörösvértestszám következménye, melynek hátterében általában vérvesztés, vashiány, B12-vitamin, illetve folsav hiánya áll.
Ha a hemoglobinszint emelkedett:
lehet olyan állapotokban, mely a vörösvértestek koncentrációjának emelkedésével jár:
Hematokrit:
Mit mutat?
A hematokrit érték a vérben lévő szilárd véralkotók (vörösvértestek, fehérvérsejtek, vérlemezkék) aránya.
Trombocita:
Mit mutat?
A vérlemezkék a véralvadásban játszanak szerepet, a vérben keringve az érfal sérülése esetén összecsapódnak és betömik az érfalon kialakuló hámhiányt. Számuk csökkenése vérszegénységhez vezet.
Vas:
Mit mutat?
A vas a vér oxigénszállító fehérjéjének, a hemoglobinnak fontos alkotóeleme. Vashiány esetében vérszegénység alakul ki, a vér oxigénszállítási kapacitása csökken, mivel a vörösvértestek hemoglobin-tartalma és mérete kisebb a normálisnál.
A vérszegénység tünetei:
A vas lerakódik a máj és lép sejtjeiben és bár a lerakódások aránylag ártalmatlanok, hosszú idő után a máj- és szívizom károsodásához vezethetnek.
TELJES VIZELETVIZSGÁLAT:
Mit mutat?
Rutinszerű vizsgálat fertőzés, anyagcsere rendellenesség, vesebetegség felismerésére. Szerepel a kimutatásban:
ANDROSZTENDION
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 7-3.1 ng/ml
Mit mutat: Az androsztendion egy szteroid hormon. Klinikai jelentőségét adja az a tény, hogy gyakran emelkedik kóros szőrnövekedés (hirzutiZmus) és elférfiasodás (virilizmus) esetében.
dHEAS (dehydroepiandrosterone Sulfate)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 35-430 ug/dl
Mit mutat: Egy mellékvese szteroid, gyenge androgén. Fontos szerepet játszik nőkben az abnormális szőrnövekedésben (hirzutizmus) és kopaszságban (alopecia), az akne, zsíros haj, vastag bőr kialakulásában. Nőknél a magas szint általában magas insulin és magas tesztoszteron szintet eredményez. Férfiaknál a csontok minőségét és a li-bidót befolyásolja.
Inzulin (éhgyomori)
Mikor kell levenni: 8-16 óra éhezés után
Normál értéke: <30 mIU/ml
Mit mutat: A normális szint önmagában nem informatív. Az 10-13 közötti érték enyhe inzulinrezisztencia jele, 13 fölött súlyosabb inzulin rezisztenciára utal. (PCO-s betegek)
Estradiol (ösztradiol) (E2)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 25-75 pg/ml
Mit mutat: Az alsó értékek jobb stimulálhatóságot jeleznek. Abnormálisan magas szintek a 3. napon funkcionális cystára, vagy kimerülő petefészekre utalnak.
FSH (Follikulus Stimuláló Hormon)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 3-20 mIU/ml
Mit mutat: Az FSH az ovárium stimulálhatóságát mutatja. Általában 6 alatt kiváló, 6-9 jó, 9-10 még megfelelő, 10-13 nehezen stimulálható, 13+ nagyon nehezen stimulál-ható. A PCO-s betegek kivizsgálásakor az FSH/LH arányt is nézik. Ez az arány nor-málisan kb. 1:1, ha az LH értéke magasabb, a PCO diagnózisa valószínű.
free T3 (Szabad Triiodothyronine)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 1.4-4.4 pg/ml
Mit mutat: Néha a beteg pajzsmirigy nagyon sok T3-at termel, de normális mennyiségű T4-et. Éppen ezért a pajzsmirigy működésének alapos vizsgálatához hozzátartozik mindkét hormon szintjének mérése.
free T4 (Szabad Thyroxine)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 8-2 ng/dl
Mit mutat: Alacsony szintje pajzsmirigy-betegségre utal vagy az agyalapi mirigy betegségére, amennyiben az nem termel elég TSH-t a megfelelő T4 szint eléréséhez.
17 OH progeszteron (17 hidroxiprogeszteron)
Mikor kell levenni: ciklus 21. napján
Normál értéke: 20-100 ng/dl vagy 0,4-3,4 nmol/l
Mit mutat: a 21. napon előkészíti a méh nyálkahártyáját a petesejt beágyazódásához, részt vesz a terhesség fenntartásában is.
A ciklus közepén a csúcs 100-250 ng/dl, lutealis fázisban 100-500 ng/dl Túlzott serdülőkori szőrösödés, androgén termelő daganatok, növekedési zavarok, pubertas praecox, adrenális hiperplázia (CAH szűrése)
Kortizol
Mikor kell levenni:
Normál értéke: 83-414 nmol/l
Mit mutat: A kortizol egy szteroid hormon, amit az emberi szervezet a mellékvesékből bocsát ki. Stressz hormonként is nevezik. Tartós leterheltség, folytonos stressz hatására a mellékvese kimerülhet, és megjelennek a
Kortizol hiány tünetei:
Nők esetében a Kortizol hiány a teherbeesés elmaradásához is vezethet.
LH (Luteinizáló Hormon)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: < 7 mIU/ml
Mit mutat: A normális LH szint nagyjából azonos az FSH-val. Ha az LH magasabb, mint az FSH, az PCO-ra utalhat.
Prolaktin
Mikor kell levenni: ciklus 3. és 21. napján
Normál értéke: < 24 ng/ml
Mit mutat: Az emelkedett prolaktin szint gátolja az ovulációt. A magas prolaktin szint hipofízis tumor veszélye miatt további kivizsgálást igényel. A PCO-s betegek egy részében is észlelhető hyperprolactinaemia.
Progeszteron (P4)
Mikor kell levenni: ciklus 3. és 21. napján
Normál értéke: < 1.5 ng/ml és ovuláció után 7 nappal, a ciklus 21-24. napján.
Mit mutat: A „tüszőérés fázisának” szintje. Emelkedett érték esetén a teherbeesés valószínűsége csökken. A progeszteron-vizsgálat az ovuláció meglétét bizonyítja. A tesztet érdemes reggel, éhgyomorra végezni.
rT3 (reverz T3)
Mikor kell levenni: free T3-mal együtt
Normál értéke: 0,15 – 0,50 nmol/l
Mit mutat: A rT3 anyagcsere szempontból inaktív hormon, de megvan az a képessége, hogy kötődik a T3 felvevő receptorokhoz. Ennek a reakciónak a következménye, hogy a T3 nem jut be a sejtekbe. Így az aktív hormon (T3) nélkül a sejtekben hiányállapot alakul ki. Ennek következtében pajzsmirigy alulműködési tünetek jelentkeznek.
SHBg (Sex Hormone Binding globulin)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 18-114 nmol/l
Mit mutat: Emelkedett szintje a férfi nemi hormonok emelkedésére utalhat.
free Testosterone (szabad tesztoszteron)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 7-3.6 pg/ml
Mit mutat: Ha egy nő szervezete túl sok tesztoszteront termel, akkor az átlagoshoz képest erősebb lehet a testszőrzete, szabálytalan lehet vagy hiányozhat a men-struációs ciklusa, és meddőség is előfordulhat nála.
TSH (Pajzsmirigy Serkentő Hormon)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 0,3-4,2 mU/l
Mit mutat: A normális középérték a legtöbb laborban 1,7. Magas TSH alacsony vagy normális T4 szinttel kombinálva pajzsmirigy alulműködésre utal, ami befolyásolja a termékenységet.
Totál tesztoszteron
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 6-86 ng/dl
Mit mutat: A tesztoszteront a mellékvesék és a petefészkek termelik. 50 fölötti értéket a legtöbben már emelkedettnek tartanak.
Arc-, nyak és dekoltázs masszázs
Az arcmasszázs oldja az arcizmok feszültségét, növeli a vérkeringést, anyagcserefokozó, megszünteti a fejfájást, elősegiti a melléküregek és arcüregek tisztulását, javitja a szem működését és csőkkenti a rán-cokat. Egy kiadós arc masszázs után frissebb, bársonyosabb, fesze-sebb lesz bőrünk.
Ultrahangos arckezelés
Az ultrahangos kezelések alatt különböző hullámhosszokon rezgetjük az arcot, stimulálva ezzel a kollagéntermelést a bőr alatt. Minél több kollagént termel a szervezet, annál feszesebb és simánb lesz az arc. Az ultrahang hullám mélyen az arcbőr alá jut, és az arcizmokon átha-tolva indítja be a kollagéntermelést.
Tű nélküli mezoterápia
A tű nélküli mezoterápia során az elektroporációs elektromos hul-lámok kis csatornákat nyitnak a bőrben, és így lehetővé teszik az aktív hatóanyagok áthatolását a bőr mélyebb rétegébe, elősegítik a sejtszintű gyors felvételt, és a bejutott anyag nagy százalékú haszno-sulását.
Talpvizsgálat
Az egészséges emberi láb álláskor három ponton támaszkodik a talaj-ra. Ezen fő pontok között, az építészetben ismert, feszítőszerkezethez hasonló ívek feszülnek ki. A nyomásponti képen tanulmányozzuk a statikai rendellenességek következtében kialakult kóros nyomásponti alakzatokat. Meghatározzuk a súlyvonal lefutásának irányát (nyom-vonal) a fő nyomáspontok összekötésével, majd összehasonlítjuk a normálisnak tekintett iránnyal. Az esetleges eltérések korrekciójára saját, személyre szabott talpbetét is igényelhető.
Vitaminhiányteszt
A vitaminok és mikro tápanyagok hiánya megakadályozhatja, hogy jól érezze magát a bőrében! Minden ember más, ezért a szükségletek egyénről-egyénre eltérőek lehetnek. Az életviteli stílusa, testi adott-ságai és táplálkozási szokásai mind-mind befolyásolják az Ön számára IDEÁLIS étrend-kiegészítő készítmény pontos összetételét! Az Ön testéből mi hiányzik ahhoz, hogy igazán egészséges legyen?
Hidroabrázió
A hidroabrázió az elhalt hámsejtek eltávolításának egy módja, mely során a bőrre felvitt folyadékot elporlasztjuk. Gyakorlatilag hámlasztás és hidratálás egy készülékkel. Célja az elhalt hámsejtek eltávolítása, a bőr önmegújító folyamatának az aktivizálása. A víz energiája meg-nyugtatja, hidratálja a bőr szöveteit, masszírozva élénkíti a keringést.