Teljes arc 45.000 Ft
Nyak 35.000 Ft
Kézfej 35.000 Ft
Dekoltázs 60.000 Ft
A mezobotox kezelés során a hagyományos botox kezelésnél alkalmazott koncentrációnál 5-10-szer higítottabb botoxot nem az izomba adjuk, hanem a bőr legfelsőbb rétegébe. Ennek hatására a petyhüdt bőr feszesebb lesz, a megereszkedett arc megemelkedik.
A kezelés hatással van a faggyúmirigyekre, az erekre és a bőr textúrájára is, melynek eredményeképp tekintetünk frissebb, fiatalosabb lesz. Csökken a tág pórusok mérete, eltűnik a fénylő arcbőr, mely a megnövekedett
faggyútermelés miatt alakul ki. A bőrfelszín egyenletessé, simává válik.
Kitűnően alkalmazható az alábbi területeken:
Mit kell tudni a kezelés folyamatáról?
Ennél az eljárásnál nem az izomba kerül beadásra a botox, hanem a bőr felső rétegébe. Ennek következtében a mimikai izmok nem blokkolódnak, így a megjelenés természetes marad.
Hányszor ajánlott ismételni a kezelést?
Egyetlen kezelés is elegendő a kívánt eredmény eléréshez. A kezelés hatása kb. 2-3 hónapig tart.
A kezelés időtartama az érzéstelenítéssel együtt fél órát vesz igénybe. Fontos, hogy a mezobotox kezelést kizárólag esztétikai szakember végezheti, megfelelő képzettséggel és rutinnal.
Előkezelés nem szükséges, de a beavatkozást megelőző 2 héttel ajánlatos egy savas hámlasztást végezni, így a hatás sokkal kedvezőbb és tartósabb lesz.
A mezobotox kezelést követő 2 hétben célszerű kerülni a szaunát, szoláriumot.
Mennyire fájdalmas a beavatkozás?
A dermaroller vélemények szerint inkább kellemetlen, mintsem fájdalmas kezelés. Annak érdekében, hogy minimalizáljuk a szúrások keltette megpróbáltatásokat (főként érzékeny bőrű pácienseinkre igaz ez), lidokainos érzéstelenítő krémet alkalmazunk előzetesen. Attól függően milyen mélyre hatol be a tű a bőrbe (0,5 és 1 mm az átlagos), előfordulhat hogy kisebb mértékű vérzést tapasztalunk a dermaroller kezelés menete során. Az elkövetkezendő pár napban tapasztalhatunk enyhe bőrpírt, esetleg száraz bőrt és ezáltal hámlást, de ezek a tünetek hamar megszűnnek. A bőr ezt követően élettel telivé válik, sokkal rugalmasabb és üdébb textúrát kap. A gyógyulási folyamat pár napra tehető bőrtípustól függően, azonban az utóhatása hónapokig kitart. Ez annyit jelent, hogy a szervezetünk az apró tűszúrásokra adott válaszként beindítja a regenerációt, amely által fehérjék, kollagén és elasztin termelődik. Ez a felfokozott termelődés akár fél évig is eltarthat, ami alatt bőrünk egyre feszesebbé és tónusosabbá válik. Ezt követően a kollagéntermelődés visszaáll eredeti ciklusába, amelyet egy újabb kezeléssorozattal gyorsíthatunk meg újra.
Milyen esztétikai problémák kezelésére alkalmazható?
Akár a tinédzserkori pattanások által hátrahagyott hegekről legyen szó, akár a szülés során megjelent striákról vagy hízási csíkokról, a dermaroller kezelés kiváló segítséget nyújthat eltüntetésükben. Rengeteg olyan élettani változást sorolhatnánk fel, amelyek valamilyen módon nyomot hagynak a bőrünkön, azonban egy közös bennük: szeretnénk a hegektől megszabadulni. Miért is nem múlnak el maguktól ezek a bőrhibák? A bőr sérülése esetén megváltozik a szövet egységes szerkezete és szervezetünk arra törekszik, hogy minél hamarabb helyrehozza a károsodást. Testünk a gyógyulás során azonban nem veszi figyelembe az esztétikai elemeket, hiszen élettani szempontból ezek egyáltalán nem fontosak. Eredményképp viszont az érintett bőrszövet már nem rendelkezik olyan mikrokeringéssel, mint azelőtt, ami külsőre is meglátszik: a hegek általában világosabbak, mint a környező területek. Dermaroller használata során ezeket a ‘csomókat’ is fellazítjuk, újra aktivizálva az adott bőrfelületet. A természetes módon termelődő kollagén és elasztin előállítását többszörös mennyiségben fokozza, amely hatás hónapokon át megmarad.
Ezen felül számos esetben jelenthetnek problémát a tág pórusok, amelyek legfőképpen a problémás bőrű pácienseknél jelentkezik. Ezek nem csak külsőre feltűnőek az arcon, de további bőrhibák kialakulását is elősegítheti, hiszen sokkal könnyebb bejutást biztosítanak a baktériumok számára. Az ilyen jellegű bőr sokkal hajlamosabb a mitesszerek kialakulására, amelyek begyulladva pattanásokká válnak. A dermaroller vélemények szerint kiválóan alkalmas tág pórusú bőr kezelésére, valamint például a bárányhimlő által hátrahagyott mélyedések terápiájára is. Az eredmény már egy kezelést követően számottevő különbséget mutat, de a probléma jellegétől függően egy több alkalmas kúra javasolt a bőr teljes átalakulásához.
Külön említést érdemel az arcon jelentkező ráncok terápiája, hiszen a dermaroller kezelés ebben is nagy segítségünkre lehet. A szem-és száj környékén megjelenő apró szarkalábak, majd idővel egyre mélyülő ráncok a túlzott igénybevétel jelei. Az idő múlásával bőrünk veszít rugalmasságából, ugyanis a tartást adó kollagén rostok termelődése jelentős mértékben lelassul, így az arc megereszkedik, petyhüdtté válik. Ezt a folyamatot lehet újra beindítani azáltal, hogy mikroszúrásokat ejtünk a bőr felső rétegén, ezzel késztetve a szervezetet a regenerációs folyamatok felgyorsítására.
Milyen kiegészítő anyagokkal fokozható a hatás?
Dermaroller használatát követően rengeteg kiegészítő termék közül választhatunk, attól függően bőrünknek éppen milyen segítségre van szüksége. Legtöbbször a mezoterápia során is alkalmazott gyógyszereket, ampullákat, hatóanyagokat használjuk, amelyek közül személyre szabottan választhatunk. A különbség itt abban nyilvánul meg, hogy a hatóanyagokat nem beinjektáljuk a bőr különböző rétegeibe, hanem a dermaroller használatát követően bemasszírozzuk azokat. A tűk által megnyitott kis szúrt csatornákon át ezek bejutnak a szükséges mélységbe, ahol sokkal nagyobb mennyiségben szívódnak fel, mintha csak a sima bőrfelületen keresztül próbálnánk meg bejuttatni. Az ampulla paletta számos megoldásra kínál megoldást, mint például túlzott faggyútermelődés ellen, cellulitisz kezelésére a test bármely részén vagy akár a száraz bőr hidratálására.
Előkezelés: Nincs
Utókezelés: Nincs
BEJELENTKEZÉS:
Bede Orsolya +36 20 489 9299
MIT ÉRTÜNK ÁLTALÁNOS LABORVIZSGÁLATON?
Az egészségügyben elterjedt szóhasználat – általános laborvizsgálat – nem mindenki számára egyértelmű. Szeretnénk az alábbiakban pár mondatban érthetőbbé tenni mindenki számára, hogy mit is jelentenek az egyszerűbb laborvizsgálatok. Az általános labor egy olyan átfogó vér-, és vizeletvizsgálat, mely szerveinkről ad/adhat felvilágosítást.
MÁJFUNKCIÓ:
Mit mutat?
Májfunkciós vizsgálatok esetén vérfertőzések (hepatitis, mononucle-osis, stb.), gyógyszer vagy alkohol okozta májkárosodás, daganatos betegség mutatható ki.
Máj feladata
A máj szerepet játszik a méregtelenítésben, szénhidrát-, fehérje- és zsíranyagcserében. A májsejtek jól regenerálódnak, de ha sokáig fennáll a májkárosító hatás, a folyamat vissza-fordíthatatlanná válik.
VESEFUNKCIÓ:
Vese feladata:
A vesék feladata elsősorban a só- és vízháztartás illetve az anyag-cserefolyamatok szabályozása, továbbá a vizelet előállítása. A vese-funkció vizsgálata során a mért értékek egymáshoz való vIszonyát kell nézni. Súlyos vesekárosodásnál többszörösére emelkedhet a Karbamid és Kreatinin értéke, de a Karbamid szintje lehet magasabb túlzott fehérje bevitel vagy gyomorvérzés esetén is.
ZSÍRANYAGCSERE:
Mit mutat?
Ezek a klasszikus vérzsírok, amelyeket mérni szoktunk egy általános labor alkalmával. Mindenki számára ismert, hogy a magas vérzsírok rizikófaktorai a szív- és érrendszeri megbetegedéseknek.
A Koleszterin értéke általában örökölhető, míg a Trigliceridet jelentősen befolyásolja az étrendünk.
A HDL koleszterin a köznyelvben a jó vagy az ún. “védő“ koleszterin, melynek értéke ha magasabb, az esély a fent említett betegségek kialakulására kisebb lesz. Az LDL avagy a “rossz“ koleszterin lerakódhat az erek falára, ún. plakkokat létrehozva ezáltal, melyek az érszűkületért felelősek. Ilyen állapotban jóval nagyobb az esélye egy infarktusnak vagy agyvérzésnek.
Léteznek speciális vizsgálatok, melyekkel pontosabban meg tudjuk határozni a betegségek kockázatát, ezek azonban nem tartoznak a klasszikus TB-s ellátáshoz.
Ilyen vizsgálat példul a Lipoprotein öröklött rizikófaktor értékének kimutatása, mely az előzőekkel szemben étkezéssel nem befolyásolható és szerepet játszik a szívinfarktus és a koronária betegségek kialakulásában.
VÉRCUKOR: Mind alacsony, mind magas értéke komoly tüneteket okozhat.
HUGYSAV
Mit mutat?
Purin vegyületek lebontásából származó végtermék. A purin vegyületek a táplálékkal fehérje formájában jutnak az emésztőrendszerbe. Az emésztés folyamata során a bekerült fehérje nagy része húgysavvá alakul és a keringésbe kerül. Így például aki sok húst eszik, annál magasabb a purin szintje a vérben. Túlzott alkoholfogyasztás esetén is magasabb lehet az eredmény. Ennek oka, hogy az alkohol gátolja a húgysav szintézist, így azok kristályok formájában lerakódnak az ízületekben és fájdalmassá teszik azokat.
Ugyanez a helyzet a köszvény betegségben szenvedőknél is. Ezen kívül bizonyos szövetszéteséseknél, vérképzőrendszeri betegségekben, ólommérgezésben is emelkedhet. A húgysav felhalmozódhat a vesékben és vesekövet is okozhat.
SÜLLYEDÉS
Mit mutat?
Valamikor igen kedvelt vizsgálat volt a gyulladások, fertőzések kimutatására. Manapság azonban sokkal specifikusabb vizsgálatok vannak erre a célra, például:
CRP, melynek előnye, hogy csak a fennállló gyulladás esetén emelkedett. Abban a pillanatban, hogy megszűnt a probléma, visszahúzódik normál szintre. Ezzel szemben a süllyedés akár hónapokig is eltérést mutathat, holott az már rég nem indokolt. Mivel értéke számtalan betegségben lehet magasabb, nem tekinthető specifikus vizsgálatnak. Előnye azonban, hogy CRP-nél egyszerűbben, olcsóbban meghatározható.
FEHÉRVÉRSEJT:
Mit mutat?
az immunrendszer sejtjei, amelyek megvédik a testünket a fertőző betegségektől és az idegen anyagoktól. A fehérvérsejtek az egész testben megtalálhatók a vérben és a nyirokrendszerben is.
Szintje emelkedik:
Szintje csökken:
Különböző fehérvérsejtek vannak, melyek százalékos eloszlása a fehérvésejt számmal együtt értékelve akár kész diagnózissal is szolgálhat az orvosnak. A fehérvérsejtek csoportjába tartoznak a
VÖRÖSVÉRSEJTEK és paramétereik:
Mit mutat?
A képzésüket stimuláló hormon az eritropoetin, mely a vesében termelődik, így vesekárosodásnál szinte törvényszerű a vörösvérsejtek csökkenése. Ezáltal akár súlyos vérszegénység is kialakulhat.
Számuk:
A vörösvértestek szállítják az oxigént és szerepük van a széndioxid szállításában is.
Emelkedett értéke
Hemoglobin: A hemoglobin a vér festékanyaga, mely a vörös vértestekben található. Az oxigén a vérben a hemoglobinhoz kapcsolódva szállítódik a tüdőből a szövetek felé.
Mit mutat?
A vizsgálat a hemoglobin mennyiségét méri a vérben.
Ha alacsony a hemoglobin szint:
legtöbbször vérszegénység, a csökkent vörösvértestszám következménye, melynek hátterében általában vérvesztés, vashiány, B12-vitamin, illetve folsav hiánya áll.
Ha a hemoglobinszint emelkedett:
lehet olyan állapotokban, mely a vörösvértestek koncentrációjának emelkedésével jár:
Hematokrit:
Mit mutat?
A hematokrit érték a vérben lévő szilárd véralkotók (vörösvértestek, fehérvérsejtek, vérlemezkék) aránya.
Trombocita:
Mit mutat?
A vérlemezkék a véralvadásban játszanak szerepet, a vérben keringve az érfal sérülése esetén összecsapódnak és betömik az érfalon kialakuló hámhiányt. Számuk csökkenése vérszegénységhez vezet.
Vas:
Mit mutat?
A vas a vér oxigénszállító fehérjéjének, a hemoglobinnak fontos alkotóeleme. Vashiány esetében vérszegénység alakul ki, a vér oxigénszállítási kapacitása csökken, mivel a vörösvértestek hemoglobin-tartalma és mérete kisebb a normálisnál.
A vérszegénység tünetei:
A vas lerakódik a máj és lép sejtjeiben és bár a lerakódások aránylag ártalmatlanok, hosszú idő után a máj- és szívizom károsodásához vezethetnek.
TELJES VIZELETVIZSGÁLAT:
Mit mutat?
Rutinszerű vizsgálat fertőzés, anyagcsere rendellenesség, vesebetegség felismerésére. Szerepel a kimutatásban:
ANDROSZTENDION
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 7-3.1 ng/ml
Mit mutat: Az androsztendion egy szteroid hormon. Klinikai jelentőségét adja az a tény, hogy gyakran emelkedik kóros szőrnövekedés (hirzutiZmus) és elférfiasodás (virilizmus) esetében.
dHEAS (dehydroepiandrosterone Sulfate)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 35-430 ug/dl
Mit mutat: Egy mellékvese szteroid, gyenge androgén. Fontos szerepet játszik nőkben az abnormális szőrnövekedésben (hirzutizmus) és kopaszságban (alopecia), az akne, zsíros haj, vastag bőr kialakulásában. Nőknél a magas szint általában magas insulin és magas tesztoszteron szintet eredményez. Férfiaknál a csontok minőségét és a li-bidót befolyásolja.
Inzulin (éhgyomori)
Mikor kell levenni: 8-16 óra éhezés után
Normál értéke: <30 mIU/ml
Mit mutat: A normális szint önmagában nem informatív. Az 10-13 közötti érték enyhe inzulinrezisztencia jele, 13 fölött súlyosabb inzulin rezisztenciára utal. (PCO-s betegek)
Estradiol (ösztradiol) (E2)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 25-75 pg/ml
Mit mutat: Az alsó értékek jobb stimulálhatóságot jeleznek. Abnormálisan magas szintek a 3. napon funkcionális cystára, vagy kimerülő petefészekre utalnak.
FSH (Follikulus Stimuláló Hormon)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 3-20 mIU/ml
Mit mutat: Az FSH az ovárium stimulálhatóságát mutatja. Általában 6 alatt kiváló, 6-9 jó, 9-10 még megfelelő, 10-13 nehezen stimulálható, 13+ nagyon nehezen stimulál-ható. A PCO-s betegek kivizsgálásakor az FSH/LH arányt is nézik. Ez az arány nor-málisan kb. 1:1, ha az LH értéke magasabb, a PCO diagnózisa valószínű.
free T3 (Szabad Triiodothyronine)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 1.4-4.4 pg/ml
Mit mutat: Néha a beteg pajzsmirigy nagyon sok T3-at termel, de normális mennyiségű T4-et. Éppen ezért a pajzsmirigy működésének alapos vizsgálatához hozzátartozik mindkét hormon szintjének mérése.
free T4 (Szabad Thyroxine)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 8-2 ng/dl
Mit mutat: Alacsony szintje pajzsmirigy-betegségre utal vagy az agyalapi mirigy betegségére, amennyiben az nem termel elég TSH-t a megfelelő T4 szint eléréséhez.
17 OH progeszteron (17 hidroxiprogeszteron)
Mikor kell levenni: ciklus 21. napján
Normál értéke: 20-100 ng/dl vagy 0,4-3,4 nmol/l
Mit mutat: a 21. napon előkészíti a méh nyálkahártyáját a petesejt beágyazódásához, részt vesz a terhesség fenntartásában is.
A ciklus közepén a csúcs 100-250 ng/dl, lutealis fázisban 100-500 ng/dl Túlzott serdülőkori szőrösödés, androgén termelő daganatok, növekedési zavarok, pubertas praecox, adrenális hiperplázia (CAH szűrése)
Kortizol
Mikor kell levenni:
Normál értéke: 83-414 nmol/l
Mit mutat: A kortizol egy szteroid hormon, amit az emberi szervezet a mellékvesékből bocsát ki. Stressz hormonként is nevezik. Tartós leterheltség, folytonos stressz hatására a mellékvese kimerülhet, és megjelennek a
Kortizol hiány tünetei:
Nők esetében a Kortizol hiány a teherbeesés elmaradásához is vezethet.
LH (Luteinizáló Hormon)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: < 7 mIU/ml
Mit mutat: A normális LH szint nagyjából azonos az FSH-val. Ha az LH magasabb, mint az FSH, az PCO-ra utalhat.
Prolaktin
Mikor kell levenni: ciklus 3. és 21. napján
Normál értéke: < 24 ng/ml
Mit mutat: Az emelkedett prolaktin szint gátolja az ovulációt. A magas prolaktin szint hipofízis tumor veszélye miatt további kivizsgálást igényel. A PCO-s betegek egy részében is észlelhető hyperprolactinaemia.
Progeszteron (P4)
Mikor kell levenni: ciklus 3. és 21. napján
Normál értéke: < 1.5 ng/ml és ovuláció után 7 nappal, a ciklus 21-24. napján.
Mit mutat: A „tüszőérés fázisának” szintje. Emelkedett érték esetén a teherbeesés valószínűsége csökken. A progeszteron-vizsgálat az ovuláció meglétét bizonyítja.
rT3 (reverz T3)
Mikor kell levenni: free T3-mal együtt
Normál értéke: 0,15 – 0,50 nmol/l
Mit mutat: A rT3 anyagcsere szempontból inaktív hormon, de megvan az a képessége, hogy kötődik a T3 felvevő receptorokhoz. Ennek a reakciónak a következménye, hogy a T3 nem jut be a sejtekbe. Így az aktív hormon (T3) nélkül a sejtekben hiányállapot alakul ki. Ennek következtében pajzsmirigy alulműködési tünetek jelentkeznek.
SHBg (Sex Hormone Binding globulin)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 18-114 nmol/l
Mit mutat: Emelkedett szintje a férfi nemi hormonok emelkedésére utalhat.
free Testosterone (szabad tesztoszteron)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 7-3.6 pg/ml
Mit mutat: Ha egy nő szervezete túl sok tesztoszteront termel, akkor az átlagoshoz képest erősebb lehet a testszőrzete, szabálytalan lehet vagy hiányozhat a men-struációs ciklusa, és meddőség is előfordulhat nála.
TSH (Pajzsmirigy Serkentő Hormon)
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 0,3-4,2 mU/l
Mit mutat: A normális középérték a legtöbb laborban 1,7. Magas TSH alacsony vagy normális T4 szinttel kombinálva pajzsmirigy alulműködésre utal, ami befolyásolja a termékenységet.
Totál tesztoszteron
Mikor kell levenni: ciklus 3. napján
Normál értéke: 6-86 ng/dl
Mit mutat: A tesztoszteront a mellékvesék és a petefészkek termelik. 50 fölötti értéket a legtöbben már emelkedettnek tartanak.
Hétfő – Péntek: 07:45-08:00
(pénteken levett eredményekről, szombat 12.00-ig, vasárnap 12.00-ig nem érkezik meg az eredmény, akkor az info@erzsebetfurdo.hu e-mail címen érdeklődhet és információt kérhet.)
Délutáni időpontjainkról telefonon, illetve az online időpont foglalási felületen kaphat bővebb információt!
Kérésre kiszállási díj ellenében a helyszínen is tudunk szűrést biztosítani!
Információ Kérés munkanapokon 8-16 óra között: +36 20/410-6602
16 óra után 20:30-ig érdeklődni a 46 200 275 telefonszámon lehetséges.
Szűrés helyszíne
Fizetési feltételek
Fizetési lehetőségek
Szűrésre való jelentkezés
Beleegyező nyilatkozat letölthető itt: https://www.erzsebetfurdo.hu/wp-content/uploads/EF-Hozzajarulo-nyilatkozat-03.10..docx
Céges vagy csoportos szűrés esetén
Áraink
Szolgáltatás | Bruttó ár |
PCR szűrés /fő | 19.500 Ft |
Idegen nyelvű lelet /db | angol (GBR), német (DEU)/ Díjmentes |
ÁRAK BRUTTÓ ÁRAK, MELYEK 0% ÁFA-T TARTALMAZNAK.
A vizsgálat előtt 2-3 órával (PCR esetében):
Mintavétel módja
Eredmény
Ha valaki a napokban belázasodott, gyengének, fáradtnak érzi magát, A PCR vizsgálat a javasolt. A vizsgálatot orr illetve garagt váladékból végezzük! Az eredményt 24/48 órán belül kapja meg!
PCR teszt(RT-PCR): Magát a SARS-CoV2 vírus meglétét mutatja ki. A TESZT AZ AKTÍV FERTŐZÖTTSÉG KIMUTATÁSÁRA ALKALMAZHATÓ! A teszt NEM ALKALMAS egy már esetlegesen lezajlott Covid-19 fertőzés kimutatására!